Súbor troch rekreačných chát v obci Oravská Lesná

Typ:Predaj
Druh:Rekreačná chataChalupa
Výmera:3418 m2
Využitie:Rekreácia
Lokalita:Oravská Lesná
Okres:Námestovo
Stav:Čiastočná rekonštrukcia
Cena: 149900

Na predaj ponúkame súbor 3 rekreačných chát, ktoré sa nachádzajú v horskej obci Oravská Lesná miestna časť Jasenovská.

Tieto chaty sa nachádzajú na veľmi peknom celoročne prístupnom mieste takmer na polosamote. Vedie k nim štrková a aj v zime udržiavaná cesta.

Chata č.1

Táto chata alebo skôr chalupa je vedená na liste vlastníctva ako rodinný dom, prešla čiastočnou vnútornou rekonštrukciou a dispozične pozostáva z 3 apartmánových bytových jednotiek pozostávajúcich z obývacej izby, kúpelne, WC a spálne. Ďalej je v tejto chalupe jedna veľká spoločenská miestnosť s krásnou kachľovou pecou a garáž, ktorá slúži ako sklad. Celková kapacita lôžok v tejto chalupe je 24.

Chata č.2

Táto chata je drevostavba a je tiež čiastočne zrekonštruovaná a slúži ako chata pre jednu viacčlennú rodinu, pretože dispozične  pozostáva zo vstupnej chodby, spoločenskej miestnosti, kuchyne a kúpeľne, ktoré sú na prízemí a 2 trojposteľových spální, ktoré sú situované v podkroví. Celkový počet lôžok na tejto chate je 9.

Chata č.3

V tejto chate sa len začala rekonštrukcia, mala by tu tiež do budúcnosti vzniknúť samostatná bytová jednotka.

 

Na pomerne rozsiahlom pozemku o výmere 3814 m2 sa ešte nachádza veľký altánok na grilovanie a spoločné posedenie a pre milovníkov športu aj tenisový kurt.

Chaty sú napojené na obecný vodovod, elektrinu, kanalizácia je do žumpy. Kúrenie v chatách je zabezpečované v chate č.1 ako ústredné na pevné palivo, v chate č .2 je krbom a elektrickými konvektormi.

Tento súbor chát slúžil v minulosti aj ako detský tábor či spoločné teambuildingové stretnutia firiem, pretože celková kapacita  chát je spolu 33 lôžok a po zrekonštruovaní tretej chaty sa môže zvýšiť na 45.

Obec Oravská Lesná leží na rozhraní Oravy, Kysúc a Poľska, v malebnom prostredí Slovenských Beskýd a Oravskej Magury, kde pramení aj rieka Biela Orava. Vďaka prekrásnej prírodnej scenérií a výborným snehovým lyžiarskym podmienkam je obec lákadlom pre turistov najmä v zimnom období. Lyžiarom sú k dispozícií dva lyžiarske vleky, ako i terény vhodné na bežecké lyžovanie. Výdatné snehové zrážky umožňujú lyžovanie na prírodnom snehu až do polovice apríla.

Zaujímavosťou obce Oravská Lesná je aj Oravská lesná železnica, ktorá je jednou z mála zachovaných úzkorozchodných úvraťových železníc na svete a je unikátnou technickou pamiatkou.

V katastri obce Oravská Lesná je aj známe lyžiarske stredisko ORAVA SNOW. Je jedno z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich slovenských lyžiarskych stredísk. Ponúka bohatý výber rôznorodých širokých a kvalitne upravených tratí a cca 7 km od obce je ďalšie lyžiarske stredisko SKI Krušetnica.

Viac informácií na č.t.0905440928

 

 

Ďalšie nehnuteľnosti na predaj

Máte záujem o hypotéku?

FinGO.sk hypokalkulačka vám umožňuje ľahko, rýchlo a z pohodlia domova urobiť porovnanie hypoték a zistiť akú hypotéku, na aký dlhý čas a za akých podmienok vám vedia banky poskytnúť.